tinyESP - kontroler Wi-Fi

TinyESP to uniwersalny kontroler Wi-Fi z oprogramowaniem open-source ESPEasy. Zastosowanie popularnego modułu ESP8266 powoduję, ze pomimo bogatego wyposażenia kontroler jest tani. Po wstępnym skonfigurowaniu, urządzeniem można w wygodny sposób zarządzać przez stronę www. Opcjonalnym rozszerzeniem jest wyświetlacz OLED 0.96 cala, który można zamontować na płytkę kontrolera.

Urządzenie jest już zaprogramowane!

Podstawowe własności

1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x
1x

Oprogramowanie ma bardzo bogate możliwości współpracy z serwerami typu Domoticz czy OpenHAB, obsługuje protokół MQTT (może być połączony z mqtt.ats.pl), a także pozwala na zdalne sterowanie innymi urządzeniami. Pozwala także na zrelizowanie prostej automatyki wyzwlanej przekroczeniem wartości (Regulator – level control).

Możliwe jest wgranie innych wersji systemu ESPEasy z obsługą innych peryferii. Można to zrobić poprzez stronę www w zakładce Tools/Update Firmware. Należy używać tylko firmware dla urządzenia ESP8266 z 4MB pamięci flash.

Informacje o systemie ESPEasy są dostępne na stronie https://github.com/letscontrolit/ESPEasy, razem z plikami firmware na https://github.com/letscontrolit/ESPEasy/releases.

Przykłady zastosowania

Specyfikacja techniczna

Napięcie zasilania 5V
Pobór mocy max 1W
Przekaźnik max 3A/120VAC
Interfejs radiowy Wi-Fi 2.4GHz 802.11bgn
Wymiary 72 x 40 x 3mm (bez uchwytu DIN)
Waga 42g

Do pobrania

Dokumenty

Krótka instrukcja tinyESP | Short manual tinyESP

Nazwa pliku: short_manual_WiFi_kontroler_tinyESP_WIFIKO-001_198x210_mm.pdf (490,5 KB)

Instrukcja - tinyESP pl

Nazwa pliku: instrukcja_WiFi_kontroler_tinyESP_LANKON-007_PL.pdf (3,3 MB)

Manual - tinyESP en

Nazwa pliku: manual_WiFi_kontroler_tinyESP_LANKON-007_EN.pdf (3,3 MB)