Lan Kontroler v2.5

Lan Kontroler v2.5 może być zamiennie używany we wszystkich aplikacjach, gdzie do tej pory używany był Lan Kontroler v2.0. Wszystkie komendy są identyczne.

Tabela różnic pomiędzy wersjami 2.5 i 2.0.
v2.5 v2.0 Opis
Napięcie zasilania 9-55V
9-30V (od 27.04.2021 - żołta etykieta)
8-28V szerszy zakres napięcia
Wyjścia OUT1-4 typu OC Tak Nie bezpośrednie załączanie przekaźników
IDE10-2 Pin9 4.8V VCC zasilanie czujników
Kolor PCB czerwony zielony

Lan Kontroler w wersji 2.5 to kolejna odsłona bardzo popularnego kontrolera. Małe urządzenie udostępnia stronę www z odczytami różnego rodzaju czujników oraz pozwala kontrolować zdalnie do 6 wyjść. Dodatkowo funkcja tablicy zdarzeń Event Config pozwala zaprogramować odpowiednie działanie gdy odczyt z wybranego sensora spełni zadany warunek. Dla ISP przygotowano funkcję watchdog, sprawdzającą pingiem do 6-ciu urządzeń sieciowych.

Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający wł/wył urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania, np. jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego. Dla ułatwienia odległych instalacji płytka może być zasilana przez PoE. Przygotowanych jest kilka linii oprogramowania, które można zmieniać korzystając z klienta TFTP. Czujniki i moduły rozszerzające możliwości kontrolera są przedstawione w zakładce Akcesoria. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.

Mamy nadzieję, że Lan Kontroler będzie znajdował co raz to nowe zastosowania nie tylko w sieciach ISP, ale też w prostej automatyce domowej, kontroli stanu wszelkiego rodzaju instalacji, do pomiaru źródeł energii odnawialnej lub jako prosty miernik zużycia energii przez różne odbiorniki. Dlatego też będzie rozbudowywana oferta czujników do realizacji takich pomiarów. Bardzo prosimy wszystkich klientów o przysyłanie nam pomysłów zastosowań i dzielenie się swoimi oryginalnymi realizacjami na forum.