Zarządzalny Gigabit PoE injector 5G7A

Gigabit PoE injector to urządzenie wyprodukowane w naszej firmie na potrzeby operatorów internetu bezprzewodowego. Jako jedyne urządzenie pasywnego PoE pozwala dostarczyć maksymalnie do 1.5A prądu zasilania w kablu ethernet w standardzie 1 Gbit/s. Taki efekt uzyskano stosując specjalne, wysoko prądowe transformatory na linie sygnałowe Ethernet, wyprodukowane w Polsce na nasze zamówienie. Sygnał zasilania wprowadzony jest tylko na 4 liniach zgodnie z pasywnym PoE 100 Mbit/s, tak więc urządzenie jest całkowicie kompatybilne z wolniejszą wersją LAN.

PoE injector spełnia wymagania zasilania od 12V do 56V. Praktycznym rozwiązaniem jest także obudowa o wysokości i głębokości 1U oraz opcjonalny uchwyt do montażu na szynie DIN.

Jako opcję wprowadziliśmy także funkcję zdalnego zarządzania przez sieć LAN załączaniem zasilania PoE na każdym wyjściu osobno oraz automatyczną funkcję watchdog. Monitoruje ona komunikację z urządzeniami na podanych adresach IP i w razie braku odpowiedzi ICMP resetuje odpowiednio ustawione wyjście PoE. Ta dodatkowa opcja zarządzania zrealizowana jest przez Lan Kontroler – urządzenie naszej produkcji, który posiada wyprowadzone na przedni panel: wejście analogowe, wejście logiczne oraz wyjście przekaźnika – do zastosowania według potrzeb użytkownika, np. detekcji otwarcia szafki, pomiaru napięcia akumulatora, włączenia wentylatora, itd. Dostępny jest także port cyfrowego pomiaru temperatury na magistrali 1-Wire czujnikami DS18B20.

Podstawowe własności

Złącze Ethernet RJ45
Złącze ethernet RJ45 nie jest przeznaczone do długotrwałego obciążenia prądem powyżej 1A! Zalecamy używanie najlepszej jakości wtyczek RJ45 - koniecznie z pozłacanymi pinami.

Przykłady zastosowania

Specyfikacja techniczna

Ilość portów 1 GBit/s 5 x LAN, 5 x LAN+PoE
Standard PoE 4+, 5+, 7–, 8–
Napięcie zasilania (listwa kołkowa) 12-56V DC
Maksymalny prąd na 1 port PoE 1.5A (zalecane nie więcej jak 1A)
Maksymalny prąd na wszystkich portach ≤7A
Zabezpieczenie przed odwrotna polaryzacją zasilania TAK
Zabezpieczenie zwarciowe na wyjściu TAK 1.6A
Zakres temperatury pracy -20 do +65 °C
Wymiary (wysokość x szerokość x długość) 45 x 78 x 170mm (bez uchwytów),
45 x 78 x 207mm (z uchwytami)
Typ obudowy 1U z opcją montażu na szynie DIN
Waga 590g

Do pobrania

Informacja techniczna - PoE injector 5G7Am pl

Nazwa pliku: Gigabit_PoE_Injector_5G7A-M_ZESTAW-071_PL.pdf (2,1 MB)

Technical information - PoE injector 5G7Am en

Nazwa pliku: Gigabit_PoE_Injector_5G7A-M_ZESTAW-071_EN.pdf (2,1 MB)