Podwójny interfejs komunikacyjny
Możesz korzystać z przewodowego połączenia Ethernet, bezprzewodowego Wi-Fi lub obu jednocześnie.
Dostępny jest również wariant z łącznością LTE.
LAN Kontroler v4 można w pełni skonfigurować ze strony internetowej, dostępnej na wbudowanym serwerze WWW.
Możliwe jest również wysyłanie dowolnych poleceń do urządzenia poprzez protokół HTTP (z pominięciem strony internetowej) lub MQTT (po skonfigurowaniu połączenia).
LAN Kontroler v4 obsługuje wiele interfejsów, co pozwala na podłączenie wielu różnych modułów i czujników.
LAN Kontroler v4 obsługuje wiele interfejsów, co pozwala na podłączenie wielu różnych modułów i czujników.
1-Wire: Czujniki temperatury DS18B20.
I2C: Czujniki temperatury, wilgotności, ciśnienia, cząstek stałych i CO2.
Wyjścia: 4 wyjścia typu otwarty kolektor do sterowania przekaźnikami.
Wyjścia PWM: 3 wyjścia PWM z opcją sterowania przekaźnikowego.
Urządzenie posiada bardzo rozbudowaną funkcję programowania pracy po spełnieniu warunku na jednym z czujników. Obecnie możemy jednocześnie sprawdzić warunki na dwóch wejściach z 3 warunkiem i ustawić między nimi operator logiczny. Jako wyjście zdarzeń można wysterować wyjście OUT lub PWM, wysyłać wiadomość e-mail lub SMS, wysyłać trap SNMP, wysyłać polecenie MQTT lub HTTP. Dostępne są również wyjścia wirtualne, które można wykorzystać do bardziej złożonych konfiguracji zdarzeń. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego programu.
Dowiedz się więcejHarmonogram może być przydatny w wielu aplikacjach, umożliwiając włączanie/wyłączanie urządzeń o określonej godzinie lub na określony czas. Oczywiście możemy też przełączać wirtualne wyjścia VAR, włączać lub resetować liczniki energii do inteligentnego dobowego zliczania energii lub w określonych taryfach. Nowy wygląd Harmonogramu ułatwia jego obsługę, oferuje szerokie możliwości ustalania czasu akcji nie tylko w cyklu tygodniowym, ale także dziennym, miesięcznym, a nawet rocznym.
Dowiedz się więcejUstawienie wielu opcji dla wyjść takich jak powrót po zadanym czasie, okresowe przełączanie, załączanie z opóźnieniem po załączeniu zasilania.
Dowiedz się więcejOprócz sterowania wypełnieniem PWM są dostępne automatyczne regulatory działające poprzez sterowanie PWM. Regulator PID - ma na celu ustawienie wybranego wejścia np. temperaturę, na stałym poziomie, kontrolując cykl pracy PWM. Regulator mocy, ustawia wielkość mocy obciążenia poprzez sterowanie PWM w celu utrzymania stałego poziomu mocy na wejściu, np. zgodnie z pomiarem miernika mocy. Regulator napięcia (może pracować dla 1 fazy lub 3 faz) sprawdza wartość napięcia AC i proporcjonalnie załącza obciążenie tak, aby napięcie nie zostało przekroczone dla wprowadzonej wartości. Funkcja ta zapewnia również możliwość regulacji czasu pomiaru napięcia oraz obciążenia PWM przy opóźnieniu. Głównym zastosowaniem regulatora jest zapobieganie wyłączaniu instalacji PV w miejscach o dużo wyższym od standardowego napięciu w sieci AC.
Dowiedz się więcejUrządzenie umożliwia odczyt danych z wielu urządzeń i czujników poprzez magistralę Modbus RTU (RS485). Oprócz gotowych opcji wyboru kilku liczników energii lub inwerterów PV, istnieje możliwość łatwego dodania własnych urządzeń do odczytu i uwzględnienia tych parametrów do automatyzacji i wysłania na serwer.
Dowiedz się więcejLK4 oferuje wygodne narzędzie do monitorowania aktualnej mocy i energii zliczanej z liczników z wyjściem impulsowym, przez Modbus lub obliczanej na podstawie pomiarów prądu i napięcia. Można resetować energię, np. do monitorowania dziennego zużycia i włączania/wyłączania liczników o określonych porach w celu monitorowania różnych taryf.
Dowiedz się więcejJest to nasze autorskie rozwiązanie uzupełniające funkcjonalność LK4, w oparciu o protokół MQTT.
Dostęp jest bezpłatny do samodzielnego użytku - wszystkie funkcje są dostępne z pewnymi ograniczeniami, ale możemy je dostosować do Twoich potrzeb po kontakcie.
Usługa oferuje obecnie następujące funkcje: