Otwieranie bramy połączeniem przychodzącym z telefonu

W typowych zamkniętych parkingach na osiedlach lub w obszarach przemysłowych GSM Kontroler może być używany do podnoszenia szlabanu czy otwierania bramy poprzez połączenie z telefonu.
Połączenie telefoniczne jest odrzucane, ale wykonywana jest akcja - otwieranie bramy lub szlabanu.

Zwykle sterowniki bram potrzebują styków bezpotencjałowych do sterowania otwieraniem poprzez krótkie zwarcie wybranego wejścia.
GSM Kontroler v4.2 ma te styki jako out0 (przekaźnik) i funkcję sterowania tym wyjściem poprzez dzwonienie z telefonu.
Reakcje można ustawić jako włączenie/wyłączenie lub najcześciej używany reset z czasem zdefiniowanym jako Czas resetu wyjścia.

Tylko autoryzowane numery z listy Zaufanych numerów mogą wywołać działanie. Tylko administrator, który ma dostęp do konta na chronionym serwerze, może bardzo łatwo dodawać lub usuwać te numery za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Nie ma potrzeby bezpośredniego połączenia z GSM Kontrolerem znajdującym się w obudowie bramki.

Jeśli jesteś administratorem budynku z parkingiem lub odpowiadasz za dostęp do innych zamkniętych stref o dużej liczbie użytkowników to jest to rozwiązanie dla Ciebie. Zamiast kupować setki pilotów, programować każdy z nich, pilnować aby były zwracane (i tak nie masz kontroli nad tym czy pilot nie znajdzie się w posiadaniu niepowołanej osoby) - po prostu zastosuj GSM Kontroler.