Nasze produkty

Lan Kontroler v3.5

Lan Kontroler v3.5 to kolejna wersja produkowanego od 2011r urządzenia IoT.

LISTA AKTUALNIE OBSŁUGIWANYCH CZUJNIKÓW I URZĄDZEŃ

Niniejszy opis dotyczy wersji hardwaru (HW) 3.5 , 3.6 i 3.7
Różnice dotyczą tylko zmian produkcyjnych.

Wersja z białą płytką PCB ma dodatkowo rozszerzony zakres temperatury do -40ºC

W stosunku do wersji 3.0  zmieniony jest procesor o szybszym zegarze 108MHz, większej ilości pamięci RAM i Flash.

Wejścia analogowe INPA1-2 mają rozszerzony zakres napięcia 5V/55V, wejścia INPA3-=4 jak poprzednio 3,3V/33V. Pozwoli pracować z czulszym zakresem pomiarowym również w przypadku czujników których sygnał osiąga 5V.
Złącze na baterię podtrzymującą zasilanie rejestrów pozwoli zrealizować zegar RTC i zapamiętywanie stanu wyjść sprzed resetu zasilania (opcja planowana).

Najważniejszą zmianą jest jednak dodanie  szyfrowania transmisji. Dzięki TLS można używać połączenia https, mqtts, SNMP v3 oraz korzystać z serwerów pocztowych wymagających uwierzytelniania poczty wychodzącej, nawet Gmail.
Jak w poprzedniej wersji urządzenie działa jako serwer www, na którym prezentowane są odczyty różnego rodzaju czujników: temperatury, wilgotności, napięcia, prądu, zdarzeń oraz pozwala kontrolować zdalnie do 10 wyjść. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.

Zobacz panel zarządzania Lan Kontrolerem v3.5

logowanie admin/admin

Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3.5 z odczytami z czujników i możliwością sterowania

logowanie user/user

Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3.5 z pomiarem pracy inwertera instalacji fotowoltaicznej.

logowanie user/user

Podgląd z kamery na pracujący Lan Kontroler v3.5

logowanie tiny/tiny, niektóre przeglądarki mogą nie być obsługiwane

Zobacz wykres danych z urządzenia testowego na serwerze MQTT.

NOWOCZESNA ELEKTRONIKA


Wzmacniacze do pomiaru małych sygnałów – dzięki temu możliwy jest na przykład prosty i bezpieczny pomiar prądu AC. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania na przykład jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego, a także sterowanie serwomechanizmów modelarskich. Dla ułatwienia montażu w odległych instalacjach płytka może być zasilana przez PoE. Aktualizowanie oprogramowania przez użytkownika jest teraz bardzo proste.L

ROZSZERZENIA FUNKCJONALNOŚCI


Bardzo bogate możliwości rozszerzeń – oprócz szyny 1wire do odczytu temperatur czujnikami DS18B20 dostępny jest szeregowy port I2C, na tym samym złączu RJ12. Oznacza to możliwość podpięcia wielu czujników i innych urządzeń. Na przykład obsługiwane są czujniki temperatury/wilgotności AM2320 i BME280, wyświetlacz OLED0.96‘, zegar czasu rzeczywistego lub czujnik pyłu SPS30.  Do tej magistrali przygotowaliśmy również nową uniwersalną płytkę tB. Pozwala ona na jednoczesne podłaczenie 6-ciu czujników DS18B20, wyświetlacza i czujnika I2C  np BME 280. W ofercie jest rozdzielacz 1wire z obsługa I2C. i  kompaktowa płytka przekaźników. Wszystkie te akcesoria są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.
Poprzez port szeregowy możemy odczytywać np czujnik CO2- MH-Z16 MH-Z19, czujnik pyłu SDS-011 a także korzystać z modułu GSM do wysyłania SMS-ów.

Od wersji sprzętowej 3.7 wprowadzone jest osobne podłączenie konwertera RS485 do transmisji MODBUS, który odczytuje 2-kierunkowe liczniki energii elektrycznej SDM120M (1-fazowy) i SDM72 – 3 fazowy. 

WIELE PROTOKÓŁÓW KOMUNIKACJI


Lan Kontroler to urządzenie uniwersalne o otwartej architekturze komunikacji z innymi urządzeniami lub serwerami. Obsługiwane  do komunikacji  protokoły HTTP, SNMP i MQTT zapewniają ogromne możliwości zdalnego odczytu lub kontroli wyjść nawet gdy urządzenie znajduje się za routerem.

NOWOCZESNY SERWER WWW


Zastosowany wydajny 32-bitowy procesor pozwolił na stworzenie nowoczesnej strony www o dużej funkcjonalności przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Rozwijane menu, funkcjonalna grafika, przesuwane pola i przyciski decydują o wygodzie użytkowania. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności elementów oraz załadowania swojego tła. Razem z mośliwścią logowania jako administrator lub użytkownik z nadanymi uprawnieniami do sterowania na stronie Status  stwarza ogromne możliwości konfiguracyjne i aplikacyjne dla zaawansowanych użytkowników, chcących spersonalizować kontroler do własnych wymagań.

WATCHDOG


W nowa wersji nie mogło zabraknąć podstawowej funkcjonalności, jak jest obecna od początku rozwijania urządzenia. Obecnie możemy monitorować 6 urządzeń i do dyspozycji jest znacznie więcej opcji konfiguracyjnych.

TABLICA ZDARZEŃ


Urządzenie ma  bardzo rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Dostępne są wyjścia wirtualne, które mogą być wykorzystane do bardziej złożonych konfiguracji zdarzeń. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego “programu”.

SCHEDULER


Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć / wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji v3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVNT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera powoduję że jest on prostszy w obsłudze, daje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.

APLIKACJA na smartfon (Android&iPhone)


Prosta aplikacja na telefon znacząco rozszerza możliwości użycia Lan Kontrolera v3. W każdej chwili można sprawdzić odczyt czujnika lub przełączyć wyście. Idiomatyczne ikony reprezentują  typowe sensory a kolor czerwony/zielony stan wyjścia podobnie jak na stronie www Lan Kontrolera.