Nasze produkty

Lan Kontroler v3.5

Kolejna wersja produkowanego od wielu lat Lan Kontrolera.

Niniejszy opis dotyczy wersji hardwaru (HW) 3.5 i 3.6
Różnice dotyczą tylko zmian produkcyjnych.

W stosunku do wersji 3.0  zmieniony jest procesor o szybszym zegarze 108MHz, większej ilości pamięci RAM i Flash.

Wejścia analogowe INPA1-2 mają rozszerzony zakres napięcia 5V/55V, wejścia INPA3-=4 jak poprzednio 3,3V/33V. Pozwoli pracować z czulszym zakresem pomiarowym również w przypadku czujników których sygnał osiąga 5V.
Złącze na baterię podtrzymującą zasilanie rejestrów pozwoli zrealizować zegar RTC i zapamiętywanie stanu wyjść sprzed resetu zasilania.

Najważniejszą zmianą jest jednak dodanie układu szyfrowania transmisji. Zrealizowanie tego programowo na samym procesorze tak spowolniłoby odświeżanie strony, że użytkowanie Lan Kontrolera byłoby problematyczne. Zastosowanie układu o  kodowaniu SHA-256 Hash daje możliwość korzystnia z protokołu https, ale także umożliwi  autentyfikację poczty wychodzącej, czyli  wysyłania maili  przez popularne , publiczne serwery pocztowe.
Jak w poprzedniej wersji urządzenie działa jako serwer www, na którym prezentowane są odczyty różnego rodzaju czujników: temperatury, wilgotności, napięcia, prądu, zdarzeń oraz pozwala kontrolować zdalnie do 10 wyjść. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.

Zobacz panel zarządzania Lan Kontrolerem v3.5

logowanie admin/admin

Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3.5 z odczytami z czujników i możliwością sterowania

logowanie user/user

Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3.5 z pomiarem pracy inwertera instalacji fotowoltaicznej.

logowanie user/user

 

Podgląd z kamery na pracujący Lan Kontroler v3.5

logowanie tiny/tiny, niektóre przeglądarki mogą nie być obsługiwane

Zobacz wykres danych z urządzenia testowego na serwerze MQTT.

 

NOWOCZESNA ELEKTRONIKA


Wzmacniacze do pomiaru małych sygnałów – dzięki temu możliwy jest na przykład prosty i bezpieczny pomiar prądu AC. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania na przykład jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego, a także sterowanie serwomechanizmów modelarskich. Dla ułatwienia montażu w odległych instalacjach płytka może być zasilana przez PoE. Aktualizowanie oprogramowania przez użytkownika jest teraz bardzo proste.

ROZSZERZENIA FUNKCJONALNOŚCI


Bardzo bogate możliwości rozszerzeń – oprócz szyny 1wire do odczytu temperatur czujnikami DS18B20 dostępny jest szeregowy port I2C, na tym samym złączu RJ12. Oznacza to możliwość podpięcia wielu czujników i innych urządzeń. Na przykład obsługiwane są czujniki temperatury/wilgotności AM2320 i BME280, wyświetlacz OLED0.96′ i zegar czasu rzeczywistego.  Do tej magistrali przygotowaliśmy również nową uniwersalną płytkę tB. Pozwala nona na jednoczesne podłaczenie 6-ciu czujników DS18B20, wyświetlacza i czujnika I2C  np BME 280. W ofercie jest rozdzielacz 1wire z obsługa I2C. i  kompaktowa płytka przekaźników. Wszystkie te akcesoria są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.

WIELE PROTOKÓŁÓW KOMUNIKACJI


Lan Kontroler to urządzenie uniwersalne o otwartej architekturze komunikacji z innymi urządzeniami lub serwerami. Obsługiwane  do komunikacji  protokoły HTTP, SNMP i MQTT zapewniają ogromne możliwości zdalnego odczytu lub kontroli wyjść nawet gdy urządzenie znajduje się za routerem.

NOWOCZESNY SERWER WWW


Zastosowany wydajny 32-bitowy procesor pozwolił na stworzenie nowoczesnej strony www o dużej funkcjonalności przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Rozwijane menu, funkcjonalna grafika, przesuwane pola i przyciski decydują o wygodzie użytkowania. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności elementów oraz załadowania swojego tła. Razem z mośliwścią logowania jako administrator lub użytkownik z nadanymi uprawnieniami do sterowania na stronie Status  stwarza ogromne możliwości konfiguracyjne i aplikacyjne dla zaawansowanych użytkowników, chcących spersonalizować kontroler do własnych wymagań.

WATCHDOG


W nowa wersji nie mogło zabraknąć podstawowej funkcjonalności, jak jest obecna od początku rozwijania urządzenia. Obecnie możemy monitorować 6 urządzeń i do dyspozycji jest znacznie więcej opcji konfiguracyjnych.

TABLICA ZDARZEŃ


Urządzenie ma  bardzo rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Dostępne są wyjścia wirtualne, które mogą być wykorzystane do bardziej złożonych konfiguracji zdarzeń. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego “programu”.

SCHEDULER


Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć / wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji v3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVNT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera powoduję że jest on prostszy w obsłudze, daje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.

APLIKACJA na smartfon (Android)


Prosta aplikacja na telefon z systemem Android znacząco rozszerza mozliwości uzycia Lan Kontrolera v3. W każdej chwili można sprawdzić odczyt czujnika lub przełączyć wyście. Idiomatyczne ikony reprezentują  typowe sensory a kolor czerwony/zielony stan wyjścia podobnie jak na stronie www Lan Kontrolera.