Nasze produkty

Lan Kontroler v3

 

Jest to całkowicie nowe urządzenie o znacznie poszerzonej funkcjonalności w stosunku do wersji v2. Jak w poprzedniej wersji działa jako serwer www, na którym prezentowane są odczyty różnego rodzaju czujników: temperatury, wilgotności, napięcia, prądu, zdarzeń oraz pozwala kontrolować zdalnie do 10 wyjść. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.

Zobacz panel zarządzania Lan Kontrolerem v3

logowanie admin/admin

Zobacz panel Status – pracujący Lan Kontroler v3 z odczytami z czujników i możliwością sterowania

logowanie user/user

Podgląd z kamery na pracujący Lan Kontroler v3

logowanie admin/admin, niektóre przeglądarki mogą nie być obsługiwane

Zobacz wykres danych z urządzenia testowego na serwerze MQTT.

 

NOWOCZESNA ELEKTRONIKA


W nowej wersji dodane zostały wzmacniacze do pomiaru małych sygnałów – dzięki temu możliwy jest na przykład prosty i bezpieczny pomiar prądu AC. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania na przykład jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego, a także sterowanie serwomechanizmów modelarskich. Dla ułatwienia montażu w odległych instalacjach płytka może być zasilana przez PoE. Aktualizowanie oprogramowania przez użytkownika jest teraz bardzo proste.

NOWE ROZSZERZENIA


Nowa wersja oznacza także nowe możliwości rozszerzeń – oprócz szyny 1wire do odczytu temperatur dostępny jest szeregowy port I2C, na tym samym złączu RJ12. Oznacza to możliwść podpięcia wielu czujników i innych urządzeń. Na przykład obsługiwane są czujniki temperatury/wilgotności AM2320 i BME280, wyświetlacz OLED0.96′ i zegar czasu rzeczywistego.  Do tej magistrali przygotowaliśmy również nowy rozdzielacz 1wire z obsługa I2C. Jest nowa kompaktowa płytka przekaźników. Spliter i płytka przekaźników są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.

NOWY PROTOKÓŁ KOMUNIKACJI


Oprócz stosowanych w poprzedniej wersji protokołów HTTP i SNMP do wymiany danych z innymi urządzeniami, dodano także obsługę nowego protokołu MQTT, opracowanego i udostępnionego przez firmę IBM do zastosowań IoT. W oparciu o ten protokół dostępna będzie usługa zdalnego gromadzenia, przetwarzania i podglądu danych wysyłanych przez Lan Kontroler, a także sterowania wyjściami nawet gdy urządzenie znajduje się za routerem.

NOWOCZESNY SERWER WWW


Zastosowany wydajny 32-bitowy procesor pozwolił na stworzenie nowoczesnej strony www o dużej funkcjonalności przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Rozwijane menu, funkcjonalna grafika, przesuwane pola i przyciski decydują o wygodzie użytkowania. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności elementów oraz załadowania swojego tła. Razem z mośliwścią logowania jako administrator lub użytkownik z nadanymi uprawnieniami do sterowania na stronie Status  stwarza ogromne możliwości konfiguracyjne i aplikacyjne dla zaawansowanych użytkowników, chcących spersonalizować kontroler do własnych wymagań.

WATCHDOG


W nowa wersji nie mogło zabraknąć podstawowej funkcjonalności, jak jest obecna od początku rozwijania urządzenia. Obecnie możemy monitorować 6 urządzeń i do dyspozycji jest znacznie więcej opcji konfiguracyjnych.

TABLICA ZDARZEŃ


Nowa wersja ma bardziej rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego „programu”.

SCHEDULER


Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć / wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji v3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVNT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera powoduję że jest on prostszy w obsłudze, daje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.

APLIKACJA na smartfon (Android)


Prosta aplikacja na telefon z systemem Android znacząco rozszerza mozliwości uzycia Lan Kontrolera v3. W każdej chwili można sprawdzić odczyt czujnika lub przełączyć wyście. Idiomatyczne ikony reprezentują  typowe sensory a kolor czerwony/zielony stan wyjścia podobnie jak na stronie www Lan Kontrolera.